4 sty 2010

Manekin - imitacja obsługi


Igor - Dziś w naszej księdze gości przeczytaliśmy, że w Gazecie Wyborczej jest tekst o nowootwartych restauracjach i kawiarniach.
Asia - Postanowiliśmy, że nie możemy przegapić takiej okazji i postanowiliśmy wybrać się tam od razu.
Igor - Na pierwszy ogień poszedł Manekin...
Asia - Zdzowniliśmy się z Igorem i ustaliliśmy, że spotkany się popołudniu, już na miejscu.
Igor - Nie byłem pewien czy dobrze zrozumiałem lokalizację Manekina, wszak nie tak dawno temu byliśmy z Asią w "Kamienicy". Całkiem nowym lokalu na łódzkim rynku.
Asia - Ale okazało się, że Manekin to to samo miejsce, co "Kamienica", a jeszcze wcześniej "Hola Amigo".
Igor - Widocznie łodzianie nie docenili amerykańsko-meksykańskiego jedzenia i możliwości posiedzenia przy dobrym jedzeniu w piątek wieczorem.
Asia - Wróćmy jednak do stycznia 2010 roku. Przyszłam do Manekina pierwsza. Za barem zobaczyłam 3 osoby plus jeszcze jedną dziewczynę przy patelniach. Nikt się mną nie zainteresował, więc sama zaczęłam sobie szukać miejsca. Ostatecznie usiadłam gdzieś po prawej stronie od wejścia. Usiadłam i zwątpiłam, czy aby na pewno dobrze zrobiłam. Może to jest lokal, gdzie zamawia się przy barze? Przez 10 minut siedziałam sobie sama, aż wreszcie podeszła do mnie dziewczyna z ogromną kartą dań.
Igor - Ja utknąłem w korkach, więc deczko miałem się spóźnić...
Asia - Jak już miałam kelnerkę na wyciągnięcie ręki to od razu poprosiłam o drugą kartę dań dla Igora, i powiedziałam, że czekam jeszcze na kogoś, więc po zamówienie może pani przyjść gdy już będziemy oboje. I to był mój błąd! Igor się spóźniał, a kelnerka (mimo iż kilkakrotnie przechodziła obok, mimo iż przychodzili nowi klienci, mimo iż próbowałam ją zazepić delikatnym "przepraszam") mnie nie zauważała. Ostatecznie mocniejsze "przepraszam chcę zamówić kawę" pomogło.
Igor - Wszedłem do lokalu, który wydawało mi się że znałem. Z dawnych wnętrz pozostały jedynie schody przy wejściu. Asia powiedziała przez telefon, że siedzi w drugiej salce. Zapomniała tylko dodać, w której drugiej. Bo wchodzi się do Manekina od razu przy barze i jedna druga salka jest po lewej od wejścia, a druga druga po prawej. Z tej po prawej znowu trzecia. Normalnie inny lokal, nawet śladu po poprzednikach.
Asia - Gdy zobaczyłam Igora ucieszyłam się. Siedziałam już w Manekinie ponad 20 minut. Ledwo co zdążyłam zamówić kawę (po 10 minutach od zamówienia nadal jej nie miałam). Przeczytałam już całe menu i byłam zdecydowana na to co chcę zjeść. I byłam głodna.
Igor - Też byłem głodny, jednak byłem przekonany, skoro Asia czekała już tyle minut, to mam mało czasu do przyjścia kelnerki. Rozejrzałem się więc szybko po menu, dokonałem wyboru naleśnika a'la Stroganow i... czekałem.
Asia - Ja mając o wiele więcej czasu na lekturę wybrałam sobie wariant na słodko - naleśniki z serkiem mascarpone, czerwonymi porzeczkami i do tego sos śmietankowy. Ale jak ktoś chce to może wziąć naleśniki wytrawne, primavera (z sałatą lodową, pomidorami i dodatkami), naleśniki ziemniaczane, z serem czy spaghetti naleśnikowe. A do tego wszystkiego jeszcze można sobie wybrać ciepły lub zimny sos. No i jest oczywiście wybór naleśników na słodko (20 rodzajów), naleśniki z lodami czy naleśniki zapiekane, gdzie urzekły mnie naleśniki z ryżem, malinami i migdałami. Gdyby ktoś miał przesyt naleśników, może zamówić sobie zwykłą zupę czy sałatkę.
Igor - Mieliśmy tyle czasu, że menu przeczytałem sobie raz jeszcze, i jeszcze raz. Rozbawił mnie zapis, że można domówić jako dodatkiem chleb z masłem - w sam raz do naleśników.
Asia - Klienci ze stolika obok, którzy przyszli tuż po mnie dostali już swoje zamówione napoje... Liczyłam, że za moment i ja dostanę swoją kawę.
Igor - Ale kelnerka przyszła, postawiła kawę Asi i poszła.
Asia - Ona poszła a ja się załamałam. Dostałam cappucino z pianą na dwa... milimetry, rozlane na spodku, z mokrą od rozlanej kawy łyżeczką... a serwetek w zasięgu wzroku nie było.
Igor - No to zacząłem oglądać ściany. Menu obczytane, za oknem nic ciekawego, nic do czytania nie wziąłem, a głód dawał się we znaki. No ale co na tych ścianach... normalnie miejsce dla miłośników łódzkich tramwajów! Na jednej ścianie widok przedwojennego placu wolności z tramwajami, obok widok ulicy Nowomiejskiej z tramwajem, obok kolejna ulica i kolejny stary tramwaj. Wszystkie fotografie czarno-białe. Dodatkowo miejsce w którym szykone sa naleniki, stylizowane jest na tramwaj - buda z pantografem. W innej sali widziałem także stare fotografie łódzkich ulic. No jest to jakiś pomysł, ale czy dobry na naleśnikarnie?
Asia - Zaczęłam niecierpliwie patrzeć już nie tylko na zegarek ale i w stronę baru. Zdążyłam już obejrzeć ściany, lampy i markizy od wewnętrznej strony okien...
Igor - Kelnerka znowu przeszła obok naszego stolika i... poszła dalej.
Asia - Po piętnastu minutach po kawie podeszła wreszcie kelnerka z pytaniem, czy już może przyjąć zamówienie.
Igor - Myślałem że parsknę śmiechem. No ale głód był większy, więc przystąpiliśmy do składania zamówienia.
Asia - Ja poprosiłam o upatrzone wcześniej naleśniki z mascarpone, porzeczkami i sosem śmietankowym.
Igor - A ja poprosiłem o naleśnik a'la stroganow. Co ciekawe, obok tego dania widniał napis "nowość", tak jakby cała knajpa nie była nowością.
Asia - Kelnerka zanotowała nasze zamówienie i poszła.
Igor - Wzięła jedną kartę od Asi, a moja została w powietrzu. Bez słowa, nic. Przyszło nam dalej czekać i czekać i czekać.
Asia - I na czekaniu minęło kolejne 15 minut.
Igor - Rozumiecie? Nasze naleśniki robiono 15 minut! Nie wiem, ale w domu z przyszykowaniem wszystkich składników zajmuje mi to chyba tyle czasu. A my byliśmy w naleśnikarni.
Asia - A Kelnerki z naszymi naleśnikami nie było. i Właśnie w tym momencie orientowałam się, że nigdzie nie jest napisane ile naleśników dostaje się w porcji... Stwierdziłam, że jeśli to będzie jeden naleśnik za 9 zł to trochę przesada...
Igor - Jest! Idzie! A nie, to dania dla stolika obok, który przyszedł po nas.
Asia - Minęła już prawie godzina od kiedy przyszłam do Manekina i wreszcie...! Podeszła kelnerka z dwoma kwadratowymi talerzami dla nas.
Igor - Moja porcja wyglądała konkretnie, faktycznie coś poza naleśnikowym ciastem i sosem było zawinięte w środku.
Asia - Moje wątpliwości co do ilości naleśników wypowiedziałam w złą godzinę. Na talerzu miałam bowiem jednego naleśnika, złożonego na kwadrat, a w miseczce w roku był sos z łyżeczką.
Igor - Mój naleśnik był również złożony w kwadrat. W środku był farsz grzybowo, paprykowo jakiś tam. Wszystko polane ostrawym sosem.
Asia - Szybko wzięłam sztućce i zaczęłam jeść. Spodziewałam się, że porzeczki będą ciekawie komponować się z mascarpone i dodatkowo kontrastować ze słodkim sosem. Tyle, że ilość porzeczek była... zdawkowa. W zasadzie troszkę na środku, na kilka "kwaśnych" kęsów. Na pozostałej powierzchni zostało mi smakowanie serka.
Igor - A ja się najadłem. Choć ze stroganowem nie wiem co miało to wspólnego. Podstawowy zarzut to rodzaj rodzaj mięsa - z kurczaka.
Asia - Nie wiem czy mogę powiedzieć, że się najadłam. Na pewno się zasłodziłam, ale daniem obiadowym bym tego mojego naleśnika nie nazwała. Szybciej deserem.
Igor - Kiedy kelnerka do nas podeszła, po dziesięciu minutach od podania talerzy, spytała się czy coś jeszcze nam podać. Szkoda mi było czasu na kolejne rzeczy. Poprosiłem o rachunek.
Asia - Kelnerka zabrała po drodze mój talerz, po chwili wróciła po Igora i przyniosła rachunek (filiżanka od kawy została). Ja ten czas spędziłam w toalecie - równie nowej jak cały lokal, z kwadratową armaturą. Widać, że ktoś miał pomysł nie tylko na wnętrze restauracji, ale zadbał też o styl łazienek.
Igor - Rachunek kelnerka przyniosła mi bardzo sprawnie. Zapakowany w małe etui. Stwierdziłem, że nie będę dawał napiwku, bo i za co?
Asia - Zapłaciliśmy i wyszliśmy. Wychodząc słyszeliśmy jak nasza kelnerka zbierała monety z podłogi, które wyleciały z etui na rachunek.
Igor - Wyszedłem z naleśnikarni. Z naleśnikarni w której spędziłem godzinę. Z czego większość czasu upłynęło na czekaniu.
Asia - I tym bardziej jest to dziwne, że za barem widziałam nawet 4 osoby jednocześnie i tylko naszą kelnerkę, która chodziła, podawała karty, zbierała zamówienia i sama robiła kawę wchodząc za bar... Pozostali byli. Stali.
Igor - Najważniejsza rzecz jaka mnie zdziwiła to to, że poszedłem do naleśnikarni zjeść. A poszedłem do jakiegoś lokalu, który aspiruje do bycia trendy kawiarnią, do której przychodzi się posiedzieć, pogadać, napić kawy. Jeśli taki zamiar mieli twórcy lokalu, to ja tego nie kupuję! Dla mnie naleśniki to jedzenie, niczym z wakacyjnej plaży.
Asia - I może to jest ten "koncept"? Że masz przyjść i się zrelaksować (mnie osobiście naleśniki kojarzą się z sobotnim popołudniem u rodziców)... Czyli Manekin to nie naleśnikarnia-bar, a raczej naleśnikarnia-kawiarnia. Przyjdź, posiedź, (poczekaj), pogadaj, zamów jednego naleśnika. Może komuś to odpowiada.
Igor - Przykro mi, mnie nie. Poszedłem zjeść, a zmuszono mnie do czekania. Czekania, które toleruję gdy widzę dużo klientów a mało obsługi. W Manekinie to było na odwrót.
Asia - Czy to jest fajny lokal? Tak, do posiedzenia. Jeśli ktoś ma sporo czasu i chce posiedzieć w niebanalnym wnętrzu i zjeść coś ciekawego - polecamy. Jeśli macie mniej niż godzinę wolnego rekomendujemy inny lokal.

Wydatki:
Naleśnik na słodko 9,50 zł
Naleśnik a'la Stroganow 11,50 zł
Cappucino 5,50 zł

Ocena (skala od -5 do +5):
obsługa: -4
jedzenie: +3
czas: -5
wystrój: +5
czystość: +5


Ogólna ocena:

Naleśnikarnia Manekin
ul. 6 sierpnia 1, Łódź
tel. 42 671-07-84 www.manekin.pl

Wyświetl większą mapę

62 komentarze:

 1. Anonimowy7/1/10

  Najwyraźniej po Waszym wpisie kierownik zareagował natychmiast, gdyż wczoraj obsługa była zupełnie na poziomie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy5/12/14

   Może inna osoba Cię obsługiwała ? Nie pomyślałeś o tym ??

   Usuń
 2. A ja w końcu się cieszę że znów strona ruszyła i są nowe wpisy bo zaczołem wątpić w to czy w ogole jakiekolwiek nowe wpisy się pojawią, dziękuje bardzo że znów będziecie testować Łódź:)

  Sama recenzja utrzymana na poziomie poprzednich czyli z wyczuciem, dokładna, driobiazgowa, inaczej ujmując takie jakie lubie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy11/1/10

  Łódzki Manekin nie jest pierwszy w Polsce, w Bydgoszczu czy Toruniu cieszy się duża popularnością. Menu w większości jest takie samo dlatego przy nalesniku a'la stroganow był napis "nowość"

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o przesyłanie komentarzy na adres lodz@manekin.pl. Wasze opinie są dla nas podstawa do usprawnienia pracy w lokalu. Dziękuje za wszyskie krytyczne słowa, popracujemy nad porawą.
  Pozdrawiam
  Manekin

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy17/1/10

  Niestety wyssane z palca :) Mimo, że Manekin jest w Łodzi restauracją nową, byłam w niej już kilka razy i niespotkałam się ze złą obsługą! Wręcz przeciwnie ! Kelnerki są miłe i uśmiechniętę. Moi znajomi, którzy również jędzą w Manekinie mają takie samo zdanie.
  Powodzenia w wpisaniu bzdur.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy19/1/10

  Witam,
  Ja również miło wspominam wizytę w Manekinie. Wprawdzie kelnerka wyglądała na młodą stażem i niektórych rzeczy nie była pewna, ale przyjęliśmy to z uśmiechem :)
  A deser czekoladowe brulee - pycha :)
  Myślę że wybierzemy się tam jeszcze nie raz.

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy25/1/10

  Byłam w Manekinie 3 razy, po raz pierwszy po przeczytaniu powyższej recenzji. Faktycznie kelnerka była troszeczkę mało pewna siebie , ale miła. Nie zrobiła niczego co mogłoby zostać przeze mnie źle odebrane. Przy nastepnych wizytach było jeszcze lepiej, szczerze mówiąc niewiele jest lokali , w których spotkałam się z taka troską. Może to efekt krytyki, a moze po prostu mieliscie pecha. Czasem odnoszę wrazenie , że bywacie przewrażliwieni, ale to moja osobista opinia.
  Mi się ten lokal podoba- szczerze mówiąć jako jeden z niewielu nowo otwartych w
  Łodzi. Jedzenie dobre, ceny do przeżycia, czysto , nie śmierdzi zapachami kuchennymi,ciekawy wystrój.

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy26/1/10

  Muszę przyznać- nigdy nie byłem wielkim zwolennikiem naleśników. Jakoś nie podchodziły mi te "placki" z dżemem, cukrem itp. I gdyby nie moi znajomi byłoby tak nadal. Dałem się zaciągnąć do Manekina i mówiąc szczerze byłem bardzo mile zaskoczony. Dlatego dziwi mnie wasza opinia. Jedzenie i smak to kwestia gustu,dla mnie-super!! Nigdy nie wpadłbym na to, że naleśniki można zrobić na tyle sposobów;p Nie wiedziałem co wybrać więc zasugerowałem się opinią kelnerki i nie żałowałem. Kebab, choć z kurczaka(?!?;D), był genialny. A co chodzi o samą obsługę... hm.. chyba rzeczywiście musieliście trafić na jakiś kiepski dzień. Dziewczyna, która obsługiwała mój stolik była bardzo sympatyczna,no i muszę przyznać-bardzo ładna:))) Nie tylko było z kim porozmawiać, ale też na kim "zawiesić" oko;)Z mojej strony Manekin zasługuje na 5:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy5/2/10

  Coś z tą obsługą rzeczywiście jest - byłam tam dziś i większość kelnerek wyglądała na kompletnie zdezorientowane - dwa razy przynosiły dania, których nie zamawialiśmy...

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy8/2/10

  Od kilku różnych osób słyszałam, że czeka się tam długo na jedzenie. Wasza recenzja tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że to lokal nie dla mnie. Chyba się nie skuszę

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy18/3/10

  Byłam tam ostatnio na spotkanku z kolezakna. Miejsce super, jedzonko dobre tylko mialysmy jedno ale.Kelnerka zaierajac talerze zapytala czy jeszcze cos pijemy ja zamowilam piwo, moja kolezanka powiedziala ze na razie dziekuje, chwile potem przyszla kelnerka z 2 piwkam (zamawialysmy 1) Z rachunkiem nikt nie przyszedl, placilysmy wychodząc i zaplacilysmy za piwo ktorego nie zamawialysmy i nie wypilysmy. Kelnerki ktora nas obslugiwala nie bylo, a z pania przy kasie nie chcialo nam sie klocic.
  Na pewno pojde tam jeszcze raz bo bylo smacznie i milo, ale dopiero jak przejdzie mi zlosc :)

  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy15/4/10

  Byłem wczoraj w manekinie i powiem tak: jedzenie jest przepyszne, a obsługa szybka. Nie wiem, może wy byliście w innym lokalu, a jak w tym samym to chyba jesteście jacyś nie teges. Chciałbym być w waszym lokalu, jak już kiedyś założycie i oby był chociaż w 50% taki dobry jak manekin.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja tam byłam Manekinem zachwycona, może trafiliście na gorszy dzień? ;)
  Moje wrażenia: http://tell-me-what-you-eat.blogspot.com/2010/04/manekin.html

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Anonimowy29/4/10

  Może Autorzy nie są "jacyś nie teges" tylko różnie w Manekinie z obsługą bywa - co widać po komentarzach.

  OdpowiedzUsuń
 15. Anonimowy4/5/10

  Jest taka nawet pisana zasada ze nie zostawia się gości z pustym stolikiem, dlatego została filiżanka... (powinno być to szkło do napoi)

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy15/5/10

  W "Manekinie" gościłam niejednokrotnie ale w innym mieście... tam oczekiwanie jest zdecydowanie dluuuzsze ze wzgledu na ilosc gosci...ale w najlepszych knajpach nawet czeka sie dluuugo.ktos chce szybko?- ma fas foody.
  Jesli chodzi o Manekina w Lodzi... odwiedzialm go juz z 6 razy.... na poczatku fakt, obsluga moze mniej sprawna...ale wszystko bylo nowe...nawer koncsji na % nie mieli jeszcze...kazdy byl now w pracy i trzeba to zrozumiec... pozniej wszystko szlo coraz sprawniej...
  Jeden nalesnik to malo? no nie wiem... ja nigdy nie mam sily na wiecej...sa bardzo syte.
  Co do napisu "nowość" to tak jak ktos napisał- to sieciówka a menu podstawowe takie samo, a strogonowa widzialam tylko w Lodzi wiec...byla to nowosc:)
  co do chleba z maslem...hehe to mnie rozbawilo...PIECZYWO Z MASŁEM (zazwyczaj pyszne bułeczki z masełkiem ziołowym) podawane jest do sałatek!!!!!!!!!!! i sama korzystałam z opcji zakupu dodatkowych...cudnych bułeczek.
  Czt cena 9-12 zl za nalesnika to duzo? bardziej patrze na to w takich kategoriach- gdzie w Lodzi za 9-12zl najem sie tak jak tam...i odpowiedzi sami sobie udzielcie.
  Oczywiscie kazdy ma inne upodobania...ja jednak polecam MANEKINA w 100%...super miejsce- inne niz wszytskie...klimatyczne... z ciekawym menu.
  Salatki cudne!Nalesniki slodkie- faktycznie slodkie...ja zazwyczaj wybieram wytrawne... mniam:D
  POLECAAAM

  OdpowiedzUsuń
 17. tak, świetne miejsce, dla dzieci mają swoje kolorowanki i kredeczki :-)) miło tam płynie czas...

  OdpowiedzUsuń
 18. Anonimowy21/10/10

  Wniosek jest taki, że nasi milusińscy powinni pisać komentarze po kilku nie jednej wizycie.
  Byłem w Manekinie już wiele razy i za każdym razem było smacznie jeżeli nie pysznie, porcje naprawdę duże jak na ich cenę a obsługa...
  Kiedyś było lepiej, ostatnio trafiam na trochę mniej ogarnięte kelnerki (w ogóle straszna ich tam rotacja jest) ale nigdy nie było większego problemu, gdy moje danie się spóźniało (czekałem całe 25 min.) kelnerka dwa razy podeszła przeprosić i upewnić że będzie.

  Jak na razie jest to jedna z moich ulubionych Restauracji w Łodzi

  OdpowiedzUsuń
 19. Anonimowy4/12/10

  When it comes to the luxury accessories, fashion Louis Vuitton first comes up with my brain. It is high time we farewelled the cold winter and welcomed spring with full arms. Also it is high time we reorganized our wardrobes and took out some outfits that were suitable for spring and accessories used to match the outfits.

  OdpowiedzUsuń
 20. Anonimowy9/2/13

  Great blog! Do you have any hints for aspiring writers?
  I'm planning to start my own site soon but I'm a little
  lost on everything. Would you propose starting with a free platform like Wordpress or go for a
  paid option? There are so many choices out there that I'm completely confused .. Any recommendations? Cheers!
  Here is my website :: bryant furnace

  OdpowiedzUsuń
 21. Anonimowy10/2/13

  A fascinating discussion is worth comment.
  I believe that you ought to write more on this topic, it may not
  be a taboo subject but typically folks don't speak about such subjects. To the next! Kind regards!!

  My site ... Haarwuchs
  Also see my webpage :: Haarausfall

  OdpowiedzUsuń
 22. Anonimowy10/2/13

  Good post. I certainly appreciate this site. Continue the good work!


  My blog post - Haarwuchs
  my web site > Haarausfall stoppen

  OdpowiedzUsuń
 23. Anonimowy10/2/13

  Do you have a spam issue on this site; I also am a blogger, and I
  was wanting to know your situation; many of us have developed some nice practices and
  we are looking to trade strategies with others, why not
  shoot me an email if interested.

  Also visit my web blog: Haarausfall stoppen
  Feel free to surf my web site :: Haarausfall

  OdpowiedzUsuń
 24. Anonimowy10/2/13

  Hi would you mind letting me know which webhost you're working with? I've loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this
  blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a
  good web hosting provider at a fair price? Thank you, I appreciate it!


  My web page mylali.net
  My site :: Haarausfall stoppen

  OdpowiedzUsuń
 25. Anonimowy10/2/13

  Hey thеrе! I know this is kinda off toρіc
  hoωeѵer I'd figured I'd аsk.
  Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blоg аrticle or vice-versa?
  My blog disсusseѕ a lot of the same topiсs as yours and I belіeve we
  cоuld grеatly benefit frοm each othеr.
  If you might be intereѕted fеel free to shοot me an
  email. I look forωarԁ to hearіng frοm you!
  Grеаt blog by the ωаy!

  Have a look аt mу website - feisimbook.com
  Feel free to visit my web site :: haarausfall nach schwangerschaft hilfe

  OdpowiedzUsuń
 26. Anonimowy10/2/13

  Hi everyone, it's my first pay a quick visit at this site, and post is in fact fruitful for me, keep up posting such articles or reviews.

  Here is my web site :: haarwuchs
  my webpage - Haarausfall

  OdpowiedzUsuń
 27. Anonimowy10/2/13

  Highly ԁescriptive blοg, I еnјoyed that a lot.
  Will thеre be a part 2?

  Also ѵisit my webpagе kreisrunder haarausfall ursachen frau
  Also see my web site: haarausfall medikamente für männer

  OdpowiedzUsuń
 28. Anonimowy10/2/13

  Hellο Theгe. I found уоur blоg using msn.
  Τhis is an extгemely ωell wгitten artіcle.
  I'll be sure to bookmark it and return to learn more of your helpful info. Thanks for the post. I will certainly comeback.

  Here is my blog post - starker haarausfall bei katzen was tun
  my webpage - starker haarausfall 20 frauen

  OdpowiedzUsuń
 29. Anonimowy11/2/13

  I think everything composed made a lot οf sense.
  However, think on this, what if yоu added a little content?
  Ι mean, I dοn't wish to tell you how to run your blog, but what if you added something to possibly get a person's аttеntіοn?
  I mеаn "Manekin - imitacja obs�ugi" is a lіttle vanilla.
  You might glance at Υahoo's home page and note how they create post titles to get viewers to click. You might add a video or a picture or two to get people interested about everything've gоt
  tο say. In my οpinion, it сould mаke your pοsts a little
  bit moгe interesting.

  Feel free to vіsit my ωeb blog - haarausfall frauen inneov
  my web site :: http //www.haarausfall-was-nun.de/ erfahrungen

  OdpowiedzUsuń
 30. Anonimowy23/2/13

  You should be a part of a сontest for οnе of the finest ѕіtеs on thе internet.

  Ι'm going to highly recommend this blog!

  Feel free to visit my site hilft gegen haarausfall nach schwangerschaft

  OdpowiedzUsuń
 31. Anonimowy7/3/13

  Hi there friends, its great paragraph about educationand completely explained, keep it up all
  the time.

  Check out my web site; housekeeping job descriptions

  OdpowiedzUsuń
 32. Anonimowy9/3/13

  obviously like your web-site but you have to test the spelling on several of your posts.
  A number of them are rife with spelling issues and
  I to find it very bothersome to inform the reality however
  I will definitely come back again.

  My blog: Achat tweet pas cher

  OdpowiedzUsuń
 33. Anonimowy9/3/13

  I really like what you guys are usually up too. This sort of clever work
  and reporting! Keep up the wonderful works guys I've you guys to blogroll.

  my page: acheter follower
  My web page > Achat tweet pas cher

  OdpowiedzUsuń
 34. Anonimowy12/3/13

  Exploring stumbleupon.com I noticed your blog book-marked as: Blogger:
  TestuJemy ��dź. Now I am assuming you bookmarked it yourself and wanted to ask if social book-marking gets you a large amount of
  targeted traffic? I've been thinking of doing some book-marking for a few of my websites but wasn't certain
  if it would yield any positive results. Many thanks.

  my site: discount designer ladies bags
  Also see my site > bally total fitness corporate office

  OdpowiedzUsuń
 35. Anonimowy13/3/13

  Appreciate this post. Let me try it out.
  refinishing hardwood floors

  OdpowiedzUsuń
 36. Anonimowy14/3/13

  Hey! This is my first visit to your blog! We are a team
  of volunteers and starting a new initiative in a community
  in the same niche. Your blog provided us valuable information to
  work on. You have done a marvellous job!

  My homepage: sports bras for large breasts reviews

  OdpowiedzUsuń
 37. Anonimowy18/3/13

  fantastic put up, very informative. I wonder why the other specialists
  of this sector don't notice this. You should continue your writing. I'm confident, you have a huge readers' base already!

  Feel free to visit my web-site - hair loss prevention products

  OdpowiedzUsuń
 38. Anonimowy19/3/13

  Quality articles or reviews is the key to be a focus for the people to go to
  see the web site, that's what this web site is providing.

  Stop by my weblog: residential cleaning service

  OdpowiedzUsuń
 39. Anonimowy23/3/13

  You could definitely see your enthusiasm in the article you write.
  The world hopes for even more passionate writers like you who are not
  afraid to mention how they believe. At all times follow
  your heart.

  Visit my blog post: phone directory

  OdpowiedzUsuń
 40. Anonimowy27/3/13

  It is recommended to eat 25 to 30 grams of fiber per day.
  And sometimes if the hemorrhoid is already severe bleeding
  occurs. This can be done by adding more fiber to your diet.


  Feel free to surf to my web blog; hemorrhoids home Treatment bath

  OdpowiedzUsuń
 41. Anonimowy28/3/13

  The anxiety and troubling views will not likely disappear completely once you bite your nails.
  In case you too belong to the community of nail biters, then it is important to know ways
  to get got rid of the nail biting habit permanently. When you feel
  like biting your nails, bring your hands away from you, perhaps
  you can keep them in your pockets or consider wearing gloves.


  Here is my web-site :: How to stop biting your nails

  OdpowiedzUsuń
 42. Anonimowy5/4/13

  Wawrzynski; University of Minnesota Extension; Environmentally Conscious Methods of Pest
  Control In and Around Homes;

  Look at my web blog; click here

  OdpowiedzUsuń
 43. Anonimowy6/4/13

  At this point, you may also point out your determination to
  maintain the client's privacy

  My web blog: go here now

  OdpowiedzUsuń
 44. Anonimowy6/4/13

  Occasionally laser surgery will be used in order to deal with the problem.
  As a word of caution you should also never try to manually remove the
  warts yourself, as that can lead to the virus
  spreading. But since something was happening I decided to keep
  trying for a few more nights.

  Check out my webpage Mole Removal

  OdpowiedzUsuń
 45. Anonimowy6/4/13

  If you desire to emphasize your own curves, make use
  of that V-shaped bridal gown design

  Stop by my web site: site link

  OdpowiedzUsuń
 46. Anonimowy7/4/13

  Let it remain there for about five minutes and then wash your face with warm water.

  If you apply on the skin and leave for some
  time, it reduces the swellings, and redness caused by acne.
  Tip: Watch out for products that contain benzoyl peroxide.


  My web site; Mole Removal

  OdpowiedzUsuń
 47. Anonimowy7/4/13

  In your teenage years your hormones thrive
  due to growth and the Sebum (oil) you produce in your skin.
  This reduces the on-site pressure after bleeding is stopped
  to allow new circulation and healing. Mainly it is vitamin
  E, which is contained in almonds.

  my web site :: How to remove skin tags

  OdpowiedzUsuń
 48. Anonimowy8/4/13

  The Toronto real estate agent suitably guides you right from the beginning.
  But many people don't know how to earn profits this way. This all depends on where you are thinking of investing.

  Feel free to visit my site :: Vuokra-Asunto Lahti

  OdpowiedzUsuń
 49. Anonimowy9/4/13

  Time passes are on sale appropriate now -- the lowest charges of the merged 2010 and 2011 seasons, and 13 months of entertaining

  Look into my weblog - six flags new england coupons printable

  OdpowiedzUsuń
 50. Anonimowy9/4/13

  So, reputation is a crucial part of a business and there are many business owners who must take care of ones own reputation

  Take a look at my site; google reputation management

  OdpowiedzUsuń
 51. Anonimowy9/4/13

  Right now it seems like Expression Engine is the preferred blogging platform out
  there right now. (from what I've read) Is that what you are using on your blog?
  mn workmans comp

  Here is my weblog :: boone north carolina

  OdpowiedzUsuń
 52. Anonimowy10/4/13

  Even though, Online Games had made it to the mainstгеam
  secret plan fans, NFS fanatiсs, and anyone who іs Conceгnеd in exploring excіting new Onlіne Gаmes.
  It goes without expressiοn that the big B іs recitation, mаths, wit, euрhony, spelling gameѕ anԁ more.
  Ιn that resρect are thе Aгcaԁe games, weirdie wavеs, anԁ sροt
  youг Trаnsport in an fantabulous status for Early plot іncrease that testаment go on to Prеvail a Dota 2
  gibе. Ѕo combination of online games аnd social nеtworking sites
  can as animations νolition Stimulate yоuг youngster.  Here іs my site - http://www.24-7press.com

  OdpowiedzUsuń
 53. Anonimowy22/4/13

  They may prescribe fluoride supplements for the baby.
  Besides, bottle oz also determines how big the bottle is; your baby would have a hard time holding a baby bottle with a large capacity
  for milk. Whether your baby is nourished via bottle, breast or a combination of both they have products that will
  suit these needs.

  Check out my homepage binh sua

  OdpowiedzUsuń
 54. Anonimowy5/6/13

  Hello, i think that i saw you visited my web site so i came to
  “return the favor”.I'm attempting to find things to enhance my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!

  my page; mobile home remodeling contractors

  OdpowiedzUsuń
 55. Anonimowy8/6/13

  While you fire up grass on a regular basis its going to stop by your digestive
  system as long as 1 out of 3 days of the week,
  and should your business soot dope with only a consistant
  swiftness, it might probably sit in the physique available for Three months,
  Pot is considered to be excessive fat soluble. Safe-guarding your office coffee brewer will probably rrn addition help you take a
  crack at several different flavor as you web research blends might be excellent your own house tongue and also
  you vibe. The other person kingdoms were initially moreover inside your good reputation for
  Jaipur, need Marwar and thus Mewar stop smoking .

  .Garnet was considered the capital city device however , resulting from surveillance grounds to lake shortage the
  capital had become refurbished around 1727 with
  the help of some sort of Brahmin Bengal undergraduate Vidyadhar Bhattacharya.
  If you're to accumulate site for you do it straight away and / or displays bursting with every Newco seller and carry the real coffee beans personal preference system in the home. Start using a humidifier. Kenmore products methods that chillers, strains, meal units and / or hair dryers .

  Feel free to visit my blog - coffee maker stainless steel carafe

  OdpowiedzUsuń
 56. Anonimowy5/12/14

  Piszesz, że naleśnik ze strogonowem nie miał nic wspólnego , bo był kurczak, a nie zauważyłeś , że naleśnik ma nazwę ALA STROGONOW ?
  Piszesz też, ze filiżanka została na stoliku i nie zabrała jej kelnerka tylko wzięłą talerze,więc Cię doinformuję, że szkła ,porcelany nie sprząta się w restauracjach póki goście nie wyjdą, bo to oznacza posprzątane-bye bye....
  pozdro ;-)

  OdpowiedzUsuń
 57. Anonimowy12/4/15

  http://esteraowczarz.blogspot.com/2015/04/manekin-w-bydgoszczy-okiem-wegetarianki.html

  OdpowiedzUsuń
 58. Facekraftclinic are usually healthy skin care medical professionals who've knowledge inside the attention of standard pores and skin, as well as inside the prognosis as well as cure of disorders from the pores and skin, curly hair, as well as nails. Furthermore, physicians are usually proficient inside the managing of cosmetic problems from the pores and skin (such as thinning hair as well as scars).Dental implants are intimately connected with the gum tissues and underlying bone in the mouth.

  Ear lobe correction in Jaipur

  OdpowiedzUsuń
 59. Anonimowy1/9/15

  Wzytę w manekinie nie wspominam milo.
  Gdy usiadlam ze znajomymi na ogródku na menu czekalam 15 min. Nie było ruchu, w restauracji jak i na zewnątrz były wolne miejsca co podobno jest rzadko spotykane.
  Mimo krótkotrwałego braku klientów na złożenie zamówienia czekalismy kolejne 15 min. W tym czasie kelnerki w najlepsze plotkowaly,gdyby mój chłopak nie podszedł i nie spytał czy możemy złożyć zamówienie to czekalibysmy dwa razy dłużej.
  Na naleśniki czekalismy 40 min. W tym czasie restauracja zapełniła się a przy wejściu stała ogromna kolejka czekająca na miejsca. Jako jedyna ze znajomych zamówiłam słodkiego naleśnika co było największym błędem. Nigdy się tak nie zaslodzilam a rafaello bo tak nazywał się moj naleśnik nigdy nie zamówie a samych cukierków nigdy nie zjem. Zdecydowanie za słodkie.
  W tym czasie ruch się zmniejszył i znowu musieliśmy się prosić o zabranie talerzy i rachunek.
  W między czasie przechodzil bezdomny który zaczepial ludzi na ogródku. Pan byl bardzo upierdliwy i nie pachnial przyjemnie. Potrafił stać nad stolikiem 5 min z wyciągniętą ręką po pieniądze . Reakcja kelnerek? Żadna! Gdy bezdomny stał już na końcu ogródka jedna kelnerka zaczęła z drugiego końca krzyczeć przepraszam na co bezdomny nie zwrócal uwagi. Z koleżanką zaczęły iść w jego kierunku i co? Zaczęły się przepychac jak dzieci która ma do niego podejść!!! Kompletna żenada!!!

  OdpowiedzUsuń

PokazuJemy czytelników strony